Дощ, сніг та вітер – як захистити сонячні панелі.

Виробники сонячних панелей роблять свої системи максимально міцними, оскільки вони постійно піддаються зовнішнім впливам. Сонячні панелі досить міцні, щоб витримувати сильний вітер та інші важкі умови.

Хороша новина полягає в тому, що зазвичай вам не потрібно турбуватися про вітер, дощ або град, які можуть зруйнувати або пошкодити ваші сонячні панелі, оскільки захист передбачений. Але вам потрібно прийняти деякі необхідні запобіжні заходи, щоб захистити панелі від негоди.

Дождь, снег и ветер - как защитить солнечные панели.

ДОВГОВІЧНІСТЬ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ

Сонячні панелі можуть здатися крихкими, оскільки деякі з них зроблені зі скла, але високоякісне товсте загартоване скло насправді досить міцне.

Сонячні панелі з монокристалічного кремнію набагато більш поширені і в цілому мають велику довговічність. Монокристалічний кремній отримують шляхом плавлення чистого кремнію і формування з нього брусків, а потім розрізання на пластини. Чим чистіше кремній, тим ефективніше ваші сонячні батареї.

Виробники також ретельно випробовують свої продукти та проводять перевірки, щоб переконатися, що їх сонячні панелі можуть витримати ураган та найсуворіші умови, включаючи сильний вітер, град та проливний дощ.

Дождь, снег и ветер - как защитить солнечные панели.

ВПЛИВ ДОЩУ НА СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ

Дощ не робить реального негативного впливу на системи сонячних батарей. Сонячні панелі та їх роз’єми міцні та водонепроникні, тому вам не доведеться турбуватися про пошкодження, коли починається дощ.

Фактично, залишкові краплі дощу на ваших панелях можуть позитивно вплинути на вироблення енергії. Вода є відбиваючою, тому ці краплі будуть притягувати світло і збільшувати вироблення енергії, коли сонце знову з’являється після зливи.

Дощ також допомагає змивати бруд і сміття з сонячних панелей, зберігаючи їх чистими для достатнього поглинання сонячного світла.

Дождь, снег и ветер - как защитить солнечные панели.

ВПЛИВ ГРАДУ НА СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ

Всупереч тому, що думає більшість, сонячні панелі стійкі до деяких з найбільш твердих і найбільших градин. Тільки 0,1% всіх систем повідомляли про пошкодження або недостатню продуктивність модулів щороку.

Це пов’язано з тим, що якісні виробники тестують свої панелі в екстремальних погодних умовах. Кожна вироблена сонячна панель повинна пройти тестування і мати підтвердження сертифікації або будь-якої її різновиди, що підтверджує, що сонячна панель пройшла ряд випробувань на міцність, безпеку і якість.

 

ЧИ ПРАЦЮЮТЬ СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ ТА БАТАРЕЇ ПІД ЧАС СИЛЬНИХ ВІТРІВ?

Сонячні панелі все ще можуть генерувати енергію, незважаючи на сильний дощ і хмари. Панелі вашої системи можуть поглинати сонячне світло і виробляти електрику, поки він потрапляє на них прямо або побічно.

Однак надто сильні вітри часто викликають пошкодження ліній електромережі, що призводить до відключення електроенергії. У разі збою всі сонячні системи повинні припинити виробництво електроенергії для безпеки електриків, які працюють над відновленням мережі.

 

 ЯК ПІДГОТУВАТИ СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ ДО НЕГОД

Швидше за все, ви будете знати, коли на вулиці вітряно, оскільки метеорологи зобов’язані відстежувати такі речі і попереджають про негоду, що насувається.

Немає необхідності знімати сонячні панелі з землі, стіни або даху, тим більше що вони допомагають захистити дах вашого будинку від можливих пошкоджень вітром.

 

ЯК ПЕРЕВІРИТИ СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ ПІСЛЯ ПОГАНОЇ ПОГОДИ

Сонячні панелі на даху не так легко оцінити, як сонячні панелі, встановлені на стіні або на землі. Зверніться до фахівця, щоб він міг оцінити вашу систему. Сфотографуйте будь-яке легке або серйозне пошкодження, незалежно від того, проводите ви Огляд самостійно або звертайтеся за допомогою до фахівця. Обов’язково уникайте будь-яких оголених або зміщених проводів у випадку, якщо ваша система буде пошкоджена, так як вона може бути під напругою і потенційно може завдати вам шкоди.