часті питання

Відповіді на поширенні запитання

???

Можливо ви ще повністю не володієте інформацією про види альтернативної енергетики і не розумієте, як на ній можна заробляти? Тут ви отримаєте відповіді на найбільш часті питання в цій сфері.

1.Що таке "зелений" тариф?

«Зелений» тариф - це спеціальна державна програма, яка стимулює розвиток поновлюваних джерел енергії і дозволяє приватним домогосподарствам ставати учасникам національного Енергоринку. А рамках цієї програми споживач може не тільки користуватися сонячною енергією для власних потреб, а й продавати надлишки виробленого домашніми сонячними електростанціями електрики в електромережу загального користування.

З огляду на, що ціна, за якою домогосподарства можуть продати електроенергію, більш ніж в 3 рази перевищує ціну, за якою вони її купують для своїх потреб (6,38 грн / кВт⋅ч (продаж) проти 1,69 грн / кВт⋅ч ( покупка), підключення «зеленого» тарифу є високоприбутковим вкладенням.

Єдине обмеження програми на сьогоднішній день - до «зеленого тарифу» можна підключити домашню сонячну електростанцію потужністю понад 30 кВт.

2.Яка ставка "зеленого" тарифу?

Згідно із законодавством України, «зелений» тариф буде діяти до 2030 року, після чого держава повинна буде сформувати іншу програму підтримки розвитку поновлюваних джерел енергії.

До закінчення дії програми тариф для домашніх електростанцій становить:

  • 0,16 євроцентів / 1кВт⋅час при підключенні в період з 1.01.2020 по 31.12.2024
  • 0,14 євроцентів / 1кВт⋅час при підключенні в період з 1.01.2025 по 31.12.2029

Ставка фіксована згідно з періодом підключення до «зеленого» тарифу, і залишається незмінною для учасника програми на весь період її дії.

3.Яка сонячна електростанція підходить для підключення «зеленого» тарифу?

Для участі в програмі необхідно наявність мережевої сонячної електростанції. Така станція генерує електроенергію, частина якої використовується для забезпечення потреб домогосподарства, а надлишки продаються в мережу, приносячи стабільний дохід.

Мережева сонячна електростанція не передбачає наявності зовнішніх акумуляторів і працює при підключенні до зовнішньої мережі загального користування.

Надіслати ще запитання?