ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ

Вигідна інвестиція
для власників домогосподарств

ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ

Продаж електроенергії державі

Стабільний дохід від продажу надлишків електроенергії в мережу за фіксованим тарифом 0,16 євроцентів / 1 кВт год

Власне споживання

Забезпечення сонячною енергією побутових потреб сім'ї та зменшення витрат на комунальні послуги

Окупність

Середня окупність сонячної електростанції - 4 роки, термін експлуатації 25 років.

Власне споживання

Продаж за зеленим тарифом

Що таке "зелений" тариф?

Ставка "зеленого" тарифу

Яка СЕС підходить для "зеленого" тарифу?

«Зелений» тариф - це спеціальна державна програма, яка стимулює розвиток поновлюваних джерел енергії і дозволяє приватним домогосподарствам ставати учасникам національного Енергоринку. А рамках цієї програми споживач може не тільки користуватися сонячною енергією для власних потреб, а й продавати надлишки виробленого домашніми сонячними електростанціями електрики в електромережу загального користування.

З огляду на, що ціна, за якою домогосподарства можуть продати електроенергію, більш ніж в 3 рази перевищує ціну, за якою вони її купують для своїх потреб (6,38 грн / кВт⋅ч (продаж) проти 1,69 грн / кВт⋅ч ( покупка), підключення «зеленого» тарифу є високоприбутковим вкладенням.

Єдине обмеження програми на сьогоднішній день - до «зеленого тарифу» не можна підключити домашню сонячну електростанцію потужністю понад 30 кВт.

Згідно із законодавством України, «зелений» тариф буде діяти до 2030 року, після чого держава повинна буде сформувати іншу програму підтримки розвитку поновлюваних джерел енергії.

До закінчення дії програми тариф для домашніх електростанцій становить:

  • 0,16 євроцентів / 1кВт⋅час при підключенні в період з 1.01.2020 по 31.12.2024
  • 0,14 євроцентів / 1кВт⋅час при підключенні в період з 1.01.2025 по 31.12.2029

Ставка фіксована згідно з періодом підключення до «зеленого» тарифу, і залишається незмінною для учасника програми на весь період її дії.

Яка сонячна електростанція підходить для підключення «зеленого» тарифу?

Для участі в програмі необхідно наявність мережевої сонячної електростанції. Така станція генерує електроенергію, частина якої використовується для забезпечення потреб домогосподарства, а надлишки продаються в мережу, приносячи стабільний дохід.

Мережева сонячна електростанція не передбачає наявності зовнішніх акумуляторів і працює при підключенні до зовнішньої мережі загального користування.

Подати заявку на розрахунок СЕС