ЯКИЙ ДАХ КРАЩЕ ДЛЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ?

ЯКИЙ ДАХ КРАЩЕ ДЛЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ?

Якщо ви хочете придбати сонячні батареї, ваш перший крок – визначити, чи підходить ваш дах для системи сонячних батарей. І якщо ви плануєте використовувати сонячні батареї в будинку, який тільки будуєте, варто одразу подумати і про конструкцію даху.

У будь-якому випадку, для покрівлі використовується багато різних стилів і матеріалів і розуміння того, як ці фактори впливають на установку сонячних панелей, може бути проблемою.

Які типи даху найкраще підходять для сонячних панелей, гарантуючи, що ваша система залишатиметься стабільною та безпечною для оптимальної продуктивності?

МОНТАЖ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА ДАХАХ З ЧЕРЕПИЦІ

Черепичні дахи є найбільш поширеним типом покрівлі в будинках і складаються з композитної або асфальтової черепиці. Композитна черепиця виготовляється з комбінації таких матеріалів, як ламінат, дерево і сланець; бітумна черепиця виготовляється зі скловолокна з додаванням асфальту. Хоча обидва варіанти є прийнятними, композитна черепиця трохи більш довговічна, ніж її асфальтовий аналог.

Встановити сонячні панелі на черепичні дахи досить просто, потрібні стандартні наскрізні кріплення. Для установки в дах необхідно просвердлити шпильки, до яких можна буде прикріпити сонячні панелі, а потім зазори між панелями і стійками закриваються і герметизуються за допомогою гідроізоляції, щоб вода не просочилася між дахом і панеллю всередину будинку.

Багато домовласників (або будівельників) використовують покрівельну черепицю, тому що вона недорога і довговічна (служить від 12 до 20 років), що робить її відмінною для кріплення сонячних панелей.

Якщо у вас черепичний дах, сонячні панелі можна встановити за допомогою стандартного наскрізного кріплення, яке трохи піднімає їх над дахом. Оскільки плитки не завжди мають однакову однорідну форму, іноді необхідно обрізати або видаляти певні плитки, щоб звільнити місце для кріплення. Це може призвести до додаткових витрат.

Черепиця може бути зі сланцю, бетону або глини. Встановлення сонячних батарей на глиняну черепицю представляє деякі проблеми, які не притаманні стандартним черепичним дахам. Глиняна плитка дуже стійка до стихій, але не настільки стійка до дій монтажних бригад. Незважаючи на те, що черепичні дахи естетично гарні, вони зазвичай дорожче і важче, ніж інші покрівельні матеріали. Але вони також довговічні і, як правило, більш водонепроникні, ніж інші типи дахів.

УСТАНОВКА СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ НА МЕТАЛЕВИЙ ДАХ

Металеві дахи відмінно підходять для установки сонячних батарей. Якщо у вашого будинку металевий дах з вертикальними швами, це дозволить легко встановлювати сонячні панелі, оскільки для них не потрібно свердління і, відповідно, не потрібні робітники, що в свою чергу скорочує витрати на робочу силу під час процесу установки сонячних панелей.

Металеві дахи відмінно підходять у більш сонячних і теплих місцях, тому що вони відображають будь-яке світло, яке не потрапляє на ваші сонячні панелі, що в кінцевому підсумку зберігає ваш будинок більш прохолодним влітку.

Одна з основних причин, чому люди вибирають металеву покрівлю для своїх будинків, полягає в їх вражаюче довгому життєвому циклі. Металеві дахи можуть прослужити від 40 до 100 років.

З іншого боку, металеві дахи приблизно в два-три рази дорожче інших покрівельних матеріалів і можуть бути досить гучними в негоду. На щастя, якщо у вас встановлені сонячні батареї, частина цього шуму ними блокується.

УСТАНОВКА СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ НА ДАХАХ З ГУДРОНУ І ГРАВІЮ

Більшість дахів з гудрону і гравію пласкі (на деяких похилих дахах використовується гудрон і гравій), на них все ж можна встановити сонячні батареї. Тим не менш, необхідно переконатися, що ваша система сонячних панелей встановлена і нахилена під кутом 30 градусів за допомогою похилих скоб, щоб панелі отримували оптимальне сонячне світло для вироблення енергії в будинку.

Незважаючи на те, що маневрувати по пласким дахам легко, все ж краще найняти підрядника для монтажу системи сонячних панелей.
Багатьом домовласникам подобаються дахи з гудрону і гравію, тому що вони найбільш економічні і мають термін служби від 20 до 25 років. Ці дахи закриті, запобігають тріщинам і витоку рідини, а також забезпечують відмінну пласку опорну поверхню для системи сонячних батарей.

ЯКИЙ КУТ НАХИЛУ НАЙКРАЩЕ ПІДХОДИТЬ ДЛЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ?

Кращий кут нахилу даху для сонячних панелей становить близько 30 градусів, щоб максимізувати вихідну потужність, але це не означає, що сонячні панелі не будуть працювати на дахах з більш крутими або більш пологими ухилами.

Врахуйте, що для оптимальної роботи сонячних панелей вам потрібно додати 15 градусів до своєї широти взимку, а потім нахилити систему сонячних панелей до будь-якого значення, а для літа відповідно відняти 15 градусів від широти і кута вашої системи сонячних батарей.

СОНЯЧНІ БАТАРЕЇ НА ПЛАСКОМУ ДАХУ

Сонячні панелі так само легко можна знайти на пласких дахах, як і на похилих. Процес установки сонячних батарей на пласкі дахи зазвичай набагато простіше, ніж на похилі, оскільки їх легше і швидше переміщати. Сонячні установки на плоских дахах не вимагають монтажних опор, які необхідні похилим дахам, щоб система панелей залишалася надійною.

В якості альтернативи для пласких дахів використовуються обтяжені системи кріплення (також відомі як баластні системи), які не вимагають свердління. Цей тип системи усуває необхідність в отворах і замість цього використовує силу тяжіння для забезпечення стабільності і безпеки вашої системи сонячних батарей.
Оскільки пласкі дахи не мають кута нахилу, використовуються відкидні кронштейни, щоб утримувати систему під кутом 30 градусів .
СКІЛЬКИ МІСЦЯ НА ДАХУ ПОТРІБНО ДЛЯ СОНЯЧНИХ ПАНЕЛЕЙ?

Простір на даху, необхідний для сонячних панелей, повністю залежить від типу і виробника ваших сонячних панелей, розміру будинку і того, скільки електроенергії ви зазвичай споживаєте щодня.

Якщо ви потужний користувач електроенергії, то знадобиться більше місця на даху, щоб розмістити більшу кількість сонячних панелей, які можуть задовольнити потреби вашого споживання електроенергії.