ЯК ПРАЦЮЮТЬ СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ?

Ви знаєте, що сонячні панелі поглинають сонячне світло, яке якимось чином перетворюється в електрику так, що ви можете прати білизну, включати кондиціонер у спекотний день і дивитися свої улюблені фільми. Але як саме працюють сонячні панелі?

Енергія створюється через фотоелектричний ефект процесу, який дозволяє матерії випромінювати електрони під впливом сонячного світла.

Етап 1. ПОПАДАННЯ СОНЯЧНОГО СВІТЛА НА СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ

Панелі складаються з декількох шарів матеріалу, і в цьому полягає магія сонячної електроенергії. Стандартна сонячна панель складається з фотоелектричних елементів або сонячних елементів. Кожен з них включає в себе два шари кремнію – тонкої напівпровідникової пластини, що поглинає сонячне світло і перетворює його в електричну енергію. На додаток до шару кремнієвих елементів кожна окрема сонячна панель також містить металевий каркас, верхній шар скляного кожуха для захисту сонячних елементів і проводку, по якій струм тече від кремнієвих елементів.

З сонячних панелей групують сонячні батареї і встановлюють їх на дахах будинків, де сонячні елементи поглинають сонячне світло в денний час.

Етап 2: СОНЯЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ВИРОБЛЯЮТЬ ЕЛЕКТРИКУ

Кожен сонячний елемент складається з двох шарів кремнію, один заряджений позитивно, а інший – негативно, що утворює електрополе.

При попаданні сонячного світла на сонячний елемент, він збуджує енергію і змушує електрони відірватися від атомів всередині напівпровідникової пластини. Ці вільні електрони приводяться в рух електричним полем, що оточує пластину, і цей рух створює електричний струм. Це називається “фотоелектричний ефект” – основа науки про технології сонячних панелей.

Етап 3: ПЕРЕТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Сонячні панелі зараз наполегливо працюють, щоб перетворити сонячне світло в енергію, яка може живити ваш будинок. Єдина проблема полягає в тому, що вироблена електроенергія – це електрика постійного струму, в той час як більшість будинків живляться від електрики змінного струму. І тут сонячний інвертор вступає в гру, як лицар в сяючих обладунках. Ці інвертори можуть бути налаштовані як один інвертор для всієї системи або як окремі мікроінвертори, прикріплені за панелями. Інвертор діє як посередник, легко перетворюючи електрику постійного струму в електрику змінного струму. На цьому етапі ваші панелі будуть здатні живити вашу побутову техніку та електроніку.

Етап 4: ПЕРЕТВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ВІД СОНЦЯ ЖИВИТЬ ВАШ БУДИНОК

Після того, як інвертор перетворює сонячну енергію з постійного струму в електрику змінного струму, він проходить через вашу електричну панель і розподіляється по будинку для живлення вашої електроніки і приладів.

Він працює точно так само, як електрика, яку ви отримуєте через електромережу. Оскільки ви все ще залишаєтеся підключеними до свого традиційного постачальника електроенергії, ви можете споживати додаткову електроенергію з мережі в разі надзвичайної ситуації або продавати невикористану сонячну енергію назад в мережу – що набагато частіше зустрічається серед власників сонячних батарей.

Етап 5: ЛІЧИЛЬНИК ВИМІРЮЄ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Коли ви встановлюєте сонячні панелі на даху, вони будуть підключені до лічильника комунальних послуг у вашому домі. За допомогою цього лічильника можна отримати доступ і виміряти кількість електроенергії, виробленої вашими сонячними панелями.

Оскільки сонячна енергія залежить від сили сонячного світла, логічно, що ваші панелі можуть не вловлювати достатньо світла в похмурі дні або вночі. Проте система сонячних батарей – справжня робоча конячка, яка найчастіше виробляє більше електроенергії, ніж необхідно для споживання в світлий час доби. Ось чому лічильник використовується для вимірювання витрати електрики в обох напрямках – у ваш будинок і з нього.

Завдяки схемі виставлення рахунків за комунальні послуги, званої чистим лічильником, ви можете продавати будь-яку надлишкову потужність від ваших панелей назад в Мережу, а ваш постачальник комунальних послуг в обмін дає вам кредити на ваш рахунок. У той час, коли система сонячних панелей недостатньо ефективна, наприклад, вночі або в похмурі дні, ви можете використовувати ці чисті кредити на лічильники, щоб компенсувати свій рахунок за електроенергію. Це безпрограшний варіант!

ДОЗВОЛЬТЕ НАМ ДОПОМОГТИ ВАМ ПРИЄДНАТИСЯ ДО СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ

Знання того, як працюють сонячні батареї – це перший крок на шляху до незалежності від енергії. По-друге, ви дізнаєтеся про всі способи як заощадити гроші на установці сонячних панелей – і ми готові Вам допомогти.

Просто зв’яжіться з нами для отримання безкоштовної консультації. Наші представники допоможуть перевірити, оцінити вплив сонячного світла і витрати, щоб ви точно знали, чого очікувати на шляху до чистої, зеленої енергії.