Сонячна електростанція – ефективне і чисте джерело енергії

Сонячна електростанція – найефективніше і чисте джерело енергії. Вона широко використовується в багатьох країнах, особливо для виробництва електроенергії. Основна перевага використання цього типу енергії -відсутність шкідливих викидів в навколишнє середовище. Крім того, ми можемо використовувати будь-яку земельну ділянку як майданчик для будівництва сонячної електростанції. У цій статті ви дізнаєтеся, що таке сонячна електростанція, як вона працює і як її побудувати.


Як працює сонячна електростанція? Сонячна панель складається з масиву сонячних модулів, кожен з яких складається з декількох сот або навіть тисяч окремих діодів, званих фотоелектричними елементами. Ці клітини перетворюють світло безпосередньо в електричну енергію за допомогою процесу, відомого як фотоелектрична енергія. Під впливом прямих сонячних променів ці елементи генерують невелику напругу. Ця різниця потенціалів змушує електрони в одній частині ланцюга текти до іншої частини, де вони можуть виконувати цінну роботу. Кількість заряду, який буде проходить, залежить від того, скільки світла потрапляє на модуль.


Чим більше фотонів потрапляє в модуль, тим більше зарядів переміщається всередині діода, створюючи тим самим більш високі струми.

Але для руху є лише певна кількість електронів, зрештою, все буде витрачено. У цей момент ніякого подальшого руху електронів не відбувається, тому що кількість вільних електронів вичерпано. Поки на модуль потрапляє достатньо сонячного світла, на його поверхні продовжують з’являтися нові електрони. Зрештою, коли закінчується запас електронів, вихід перестає збільшуватися.

Загальна кількість енергії, виробленої з плином часу, визначається двома факторами: скільки сонячного світла потрапляє на модуль протягом будь-якого заданого періоду і наскільки ефективно модуль використовує це світло. Ви ж бачили сонячний день з рухомими над вами хмарами, то ж маєте розуміти, що я маю на увазі щодо першого фактора. Що стосується другого фактора, то ефективність вимірюється як “ефективність перетворення енергії”.

Як встановити сонячну електростанцію


Встановлення системи сонячної енергії для вашого будинку або бізнесу включає в себе багато кроків.

  • Перший етап – це прийняття рішень. Почніть з визначення розміру проекту та кількості енергії, яка вам потрібна, а потім виберіть відповідний тип панелі, який найкраще працюватиме у Вашому регіоні. Потім слід вибрати, де на вашій ділянці ви хочете його встановити, а також яку монтажну конструкцію ви будете використовувати. Нарешті, вирішіть, чи будете ви використовувати мережеві або автономні системи.
  • Другий етап включає проектування електропроводки, необхідної для з’єднання всіх компонентів. Це можна зробити вручну за допомогою гайок і з’єднувачів, але більшість людей вважають за краще наймати професіоналів, що спеціалізуються в цій галузі.
  • Третій етап – установка панелей в обраному місці. Після установки, панелі повинні бути з’єднані один з одним і рештою схемою через розподільні коробки. До панелей також повинні бути прикріплені дроти, щоб їх можна було підключити до коробки головного вимикача.

 


Після того, як все буде завершено, панелі повинні бути протестовані перед підключенням до лічильника комунальної компанії. Якщо під час тестування виникнуть будь-які проблеми, панелям може знадобитися додатковий ремонт перед продовженням установки. Після завершення всього процесу налаштування панелі негайно починають виробляти електрику.


Час, необхідний для вироблення достатньої кількості енергії, залежить від декількох факторів, включаючи кількість використовуваних панелей, рейтинг ефективності цих панелей; погодні умови; і відстань між панелями і сонцем. Однак, після початку виробництва, панелі зазвичай виробляють більш ніж достатньо енергії для задоволення повсякденних потреб.

Виникли питання? +38 (050) 800 51 87


Подзвоніть нам і ми надамо необхідну вам інформацію