Як чистити сонячні панелі

Photovoltaic modules that are cleaned of dust and pollen.

Очистити сонячні панелі буде легко, якщо ви будете знати, як це робити правильно. Регулярне обслуговування сонячних панелей дозволяє значно знизити витрати на їх ремонт і заміну. Після миття сонячних панелей ви можете помітити, що їх продуктивність зросла. Адже будь-яке обладнання, що експлуатується правильно і знаходиться в хорошому стані, працює краще і служить довше. Ваші сонячні батареї не виняток. Потрібно очищати сонячні панелі всякий раз, коли бачите в цьому необхідність. Будь-який неправильний метод очищення може призвести до несприятливих результатів замість отримання бажаних переваг.

Чи варто чистити сонячні панелі?

Очищення необхідне для підвищення довговічності та продуктивності ваших сонячних панелей. Сонячні панелі піддаються впливу зовнішніх елементів. Крім того, накопичення пилу і бруду може вплинути на ефективність їх роботи. Адже вони будуть блокувати сонячне світло. Хороший дощ може змити більшу частину пилу, але якщо у вашому районі недостатньо дощів, панелі не зможуть працювати в повну силу. Скупчення пилу дуже впливає на продуктивність, тому все, що зайве на панелі (пил, бруд, пташиний послід, листя), потрібно прибирати. На очищення плоских панелей доведеться витратити більше часу і зусиль. Однак, якщо у вас похилі панелі, дощова вода очистить весь бруд. Отже, потреба в обслуговуванні буде меншою.


Як чистити сонячні панелі.

Тепер ви знаєте, навіщо потрібно чистити сонячні панелі, тепер розповімо як це робити. Звичайно ж краще зробити професійне прибирання один раз на рік, запросивши для цього фахівців. Але якщо ви не хочете наймати професіоналів, то можна зробити це і самостійно. Для очищення не потрібно вкладати кошти в безліч інструментів. Вам знадобиться тільки шланг, відро, губка і мило.
Візьміть неабразивну губку і приготуйте мильну воду. Під час чищення слід уникати використання розпилювачів води під високим тиском. Вони можуть пошкодити панелі. Спочатку потрібно очистити пташиний послід за допомогою губок. Можна використовувати рідину для миття посуду. Уникайте використання прального порошку та інших порошкоподібних засобів. Вони можуть залишати подряпини та пошкодити панель.


Сонячні батареї сильно нагріваються в спекотний сонячний день, тому для їх очищення краще вибирати похмурий день, бо якщо мити панно в сонячний день, можна обпектися. І все ж, для досягнення найкращого результату, ми все-таки радимо звернутися до професіоналів.

Як часто чистити сонячні панелі.


Чистити сонячні панелі потрібно щоразу, коли на них присутє будь-яке видиме скупчення бруду. На думку фахівців, панелі потребують ретельного чищення один раз на рік, але вирішальну роль матимуть ваше місце розташування, конструкція сонячних батарей і дах. Якщо панелі встановлені під нахилом, а дощі йдуть часто, то в такому випадку очищення може бути і рідше одного разу на рік.


Як очистити сонячні панелі від снігу.


Взимку сніг є серйозною проблемою для сонячних електростанцій, тому що покриті ним модулі не генерують ніякої енергії. Сніг і крижана кірка блокують доступ сонячних променів до панелей, і, в гіршому випадку, вони можуть навіть зруйнуватися. Очищення вручну мітлою – повільна і трудомістка процедура, але цілком застосовувана в приватних будинках, якщо розташування панелей дозволяє до них дістатися. Можна взяти і звичайну м’яку щітку з довгою ручкою, а коли температура на вулиці плюсова, сніг змивається зі шланга під напором води. Реагенти для таяння снігу краще не використовувати, щоб не пошкодити панель.


Якщо панелі розташовані на даху під кутом 35 і більше градусів, то вони самоочищуються. Робоча батарея нагрівається і сніг сам сповзає вниз під силою своєї тяжкості, але коли сніг покриває модулі товстим шаром – без очищення не обійтися.

Погане обслуговування впливає на продуктивність сонячних панелей. Тому потрібно підтримувати чистоту, щоб панелі отримували достатню кількість сонячного світла без будь-яких перешкод. Іноді просте очищення вирішує проблеми з продуктивністю, так що все робіть вчасно!